چند توصیه کاربردی مهم برای حفظ امنیت و اطلاعات در بازی عصر پادشاهان

همانطور که می دانید در دنیای اینترنت نیز کلاهبرداری و سرقت همانند دنیای واقعی وجود دارد، اما با رعایت یکسری اصول ساده می توانید همیشه امنیت اطلاعات شخصی و حریم خصوصی خودتان را حفظ نمایید.

1- فریب پیام های تبلیغاتی را نخورید، در یک پروژه عمومی ( مثل بازی عصرپادشاهان ) همیشه اخبار و اطلاعیه ها به صورت عمومی صادر می شود، نه به صورت یک پیام خصوصی !
معمولا سارقان سعی می کنند با ارسال پیام خودشان را دوست شما و یا از مسئولان بازی معرفی نمایید و به شما پیشنهاد سکه، سرباز و یا منابع نمایند و در قبال آن از شما مشخصات اکانت و یای ایمیلتان را می خواهند. این پیام ها را سریعا به بخش پشتیبانی گزارش بدهید تا با این افراد کلاه بردار برخورد شود و به هیچ وجه اطلاعاتی برای این افراد ارسال نکنید.

2- هکر های تقلبی:
شما پیامی دریافت می کنید که در آن یک بازیکن خودش را هکر معرفی کرده است و ادعا می کند که اگر شما اکانت خودتان را در اختیارش بگذارید، می تواند ارتش میلیونی به شما بدهد و یا مثلا منابع شما را زیاد نماید. این کار یکی از روشهای مرسوم برای فریب بازیکنان است و متاسفانه یک گروه از بازیکنان به طمع کدهای تقلب و ارتش میلیونی و . . . به دام آنها می افتند و با در اختیار قراردادن اطلاعات اکانت و یا ایمیل خود، قربانی آنها می شوند.

3- تیم پشتیبانی، تیم نظارت و پلیس بازی هیچ گاه از طریق ایمیل های غیر رسمی و یا چت یاهو و جی تاک و . . . به شما پیام نمی دهند. پس به ایمیل ها، پیام هایی که در این زمینه دریافت می کنید دقت نمایید.
گاها سارقان سعی می کنند با معرفی یک ایمیل و یا آی دی یاهو خودشان را از طرف شرکت معرفی کنند تا از شما اطلاعات کسب کنند. هوشیار باشید که هیچ گاه شرکت از روش های غیر رسمی با شما تماس نمی گیرد و همه پیگیری های ما از طریق سامانه پشتیبانی مرکزی شرکت می باشد.

4- هیچ وقت تیم پشتیبانی و یا پلیس بازی از شما تقاضای رمز اکانت و یا رمز ایمیل نمی کنند.
ما برای چک کردن اکانت بازیکنان نیازی به نام کاربری و رمز آنها نداریم و بررسی ها  از طریق کنترل پانل مدیریت و لاگ های سرور انجام می شود.  پس اگر کسی خودش را از طرف تیم پشتیبانی معرفی کرد و از شما خواست که رمز اکانت و یا ایمیل تان را در اختیارش بگذارید، مطمئن باشید که او یک کلاهبردار است.

5- به نرم افزارها ناشناس و اسکریپت ها اعتماد نکنید !
همیشه یادتان باشد نرم افزار و یا اسکریپتی که به اسم تقلب به دست شما می رسد، قربانی اصلی و هدف کاریش خود شما و اطلاعات شخصی شماست.

6- همیشه روی سیستم تان آنتی ویروس و فایروال کاملا آپدیت داشته باشید.
این نکته را به خاطر داشته باشید که داشتن آنتی ویروس به تنهایی کافی نیست و شما باید حتما روی سیستم خودتان فایروال هم داشته باشید. اگر به دنیال یک آنتی ویروس و فایروال رایگان هستید "comodo internet security"  گزینه مناسبی است و آنرا می توانید از سایت رسمی خود شرکت comodo دانلود نمایید. این نرم افزار رایگان است و به صورت روزانه نیز آپدیت می شود.

منبع:پیغام رسمی تیم مدیریت بازی

/ 0 نظر / 19 بازدید